Captain Marvel
Kaptan Marvel
2019
IMDb: 7.1
Vers isimli kadın süper güçlere sahip bir kadındır. Fakat Kree ırkının hakim olduğu bir dünyada güçlerini kontrol etmek zorundadır. Bu konuda hayli zorlanan Vers zaman zaman geçmişiyle ilgili bazı sanrılar görmektedir. Hafızası da biraz bulanık olan bu genç kadına sadece Yon-Rogg yardım edebilmektedir. Yon-Rogg, Vers’in amiridir. Düşman ırk olan Skrull ırkının bir operasyonunu önlemek üzere başka bir gezegene gönderilen Vers ve asker takımı bu gezegende tuzağa düşerler. Bunun sonucunda Vers kendini dünyada bulacaktır. Dünyada Nick Fury isimli özel bir ajanla tanışır. Vers bir yandan düşmanlarından gelecek hamleleri planlarken bir yandan da unuttuğu geçmişini arayacaktır. 

Marvel tutkunları başta olmak üzere fantastik-bilimkurgu meraklılarının keyifle izleyebileceği bir film.Filmin ilk bölümde sizi hikayeye adapte edememiş olsa da bu seride, olayların dünyaya taşınması ile hikaye biraz ayağa kalkıyor. Film derinlik ve hikaye anlatımı açısından oldukça başarılı.Anna Boden ve Ryan Fleck filmin iki başarılı yönetmeni.Brie Larson. Carol Danvers / Captain Marvel, Samuel L. Jackson, Jude Law. Rolü : Yon-Rogg / Starforce Commander, Clark Gregg. Rolü : Phil Coulson, Ben Mendelsohn. Rolü : Talos / Keller, Gemma Chan. Rolü : Minn-Erva, Lee Pace. Rolü : Ronan, Annette Bening. Rolü : Supreme Intelligence gibi başarılı oyuncular performansları ile hikayenin gerçekliğini artırıyorlar. Yönetmen koltuğunda ise Anna Boden, Ryan Fleck oturuyor.

İlk yirmi dakikasında sizlere sıradan bir senaryo gibi gelebilecek olan bu film, Vers’ in dünyaya düşmesi ile adeta ayağa kalkıyor. İşte bu noktada film benzerlerinden ayrılıyor. Senaryo daha çok bir gizemi çözme üzerine kurulu. Karakterler ilginç bir hal alırken, filmin mizahi dozu da yükselişe geçiyor.Zaman zaman yaşanan aksiyon sahneleri ise göz dolduruyor.Bu filmde Marvel dünyasından bir kadının hikayesini izleyeceksiniz.

ÜLKE Amerika Birleşik Devletleri
SEVENLER 0
SÜRE 123:00
Film Hakkında Yorumlar:
 
1 Gönderi
Anonim 4 yıl önce asf
Puanlama
3.00/1
Çevrimiçi
Yukarı Geri Dön