Vikings
2013 -
IMDb: 8.6
4.73
8. ve 11. yıllar arasında Norslar olarak bilinen Vikingler Kuzeybatı Avrupa’ nın birçok köşesini fethederek tarihe damga vururlar. Savaşçı ve barbar olarak bilinen Vikingler denizlerin hakimidir. Birbirinden cesur savaşçıları sahip olan Norslar sadece Karadenizle kalmayıp İran’ a kadar sınırlarını genişletmişlerdir. 

Viking dizisi gösterilmeye başlandığı ilk andan itibaren izleyicide hayranlık uyandırmıştır. Karakterleri, çarpıcı konusu ve müzikleri ile oldukça başarılı bir yapımdır. Kısa zamanda efsaneleşen bu yapım irlanda ve Kanada ortak yapımıdır. Yaım ve yönetmeliğini Michael Hirst üstlenmiştir.Her bölümü 45’ er dakikadan oluşan bu dizi izleyicileri İskandinavya’ nın cesur ve gözüpek savaşçıları ile buluşturuyor. IMDB’ den 8.7 lik bir puanı almayı haketmiş bu dizi başarısını taçlandırmıştır. İskandinavya’ lı korsan, kral ve savaşçıların olduğu bu dizi mekan ve kostümleri ile de göz dolduruyor. Adeta her sahnesi efsaneleşmiş olan yapım sizlere 8. ve 9. yılları yaşatıyor. 

Etkili savaş sahneleri ile rakiplerine fark atan Vikingler dizisi başarılı bir kadroya sahiptir. Vikingler döneminin atmosferini izleyiciye kusursuz şekilde aktaran bu yapımın yapımcılığını Steve Wakefield, Keith Thompson ve Eliza Mellor üstlenmiştir. Ragnar Lothbrok, Katheryn Winnick, Clive Standen, Gustaf Skarsgard, Alexander Ludwig, Jessalyn Gilsig, George Blagden, Gabriel Byme, Alyssa Sutherland gibi başarılı oyuncu kadrosu karakterlere can veriyor. Viking dizisi sadece konusu, karakterleri, kostümleri ile değil müzikleri ile de adeta devleşmiştir. Dizinin başarılı müzikleri Wardruna imzasını taşıyor. 

Tarihi savaş konularını sevenlerin kaçırmaması gereken bu dizi her sezonda heyecanın dozunu daha da arttırıyor. Game of Thrones kadar olmasa bile çok geniş bir hayran kitlesine sahip. 

ÜLKE ABD
SEZON 6
BÖLÜM 91
TAKİPÇİ 430
ORTALAMA SÜRE: 43:00
TOPLAM SÜRE: 63:42:00
Sezonlar ve Bölümler
Tartışma Alanı & Künye
Vikings hakkında düşüncelerinizi belirtin.
 
1 Gönderi
jale 4 yıl önce Newbie
bozuksa yazarmısınız boşuna beklemeyeyim
Çevrimiçi
Yukarı Geri Dön