The Strain
2014 -
IMDb: 7.7
4.16
Dizinin konusu, dizi bir uçak yolculuğunda başlamaktadır. içeçrisinde 210 yolcu bulunan uçak bir süre ilerledikten sonra kontrolden çıkar ve 210 yolcudan sadece dört kişi hayatta kalır. Kazanın neden olduğu araştırıladursun, kazadan kurtulan bu dört kişi vampire dönüşmüştür. ilerleyen zamanlarda ise uçak kazasında ölen diğer yolcular da tek tek dirilip birer vampire dönüşürler ve şehre inerler. Şehirde tam bir kaos yaşanmaya başlanır. Yaşlı kurt isimli bir vampir avcısı şehre gelerek, şehri vampirlerden kurtarmaya çalışacaktır. Fakat işi hiç de düşündüğü kadar kolay değildir. 

Hellboy ve Pacific Rim filmlerinin yazar ve yönetmeni olan  Guillermo del Toro tarafından hayata geçirilmiştir. Yazarın kendi has tarzı ile buluşan konu bizlere vampirleri farklı bir perdeden anlatıyor. Aynı isimli roman üçlüsünden diziye uyarlanmıştır. Dizi 2014 - 2017 yılları arasında ABD’ de gösterime girdiği ilk günden itibaren geniş bir hayran kitlesine sahip olmuştur. İlginç bir senaryoya sahip olduğunuzu söyleyebileceğimiz dizi dram ve korku türü üzerinedir. Zaman zaman kendi türündeki diğer örneklerle benzerlik gösterse de senaryosunun farklı bir bakış açısıyla kaleme alındığı barizdir. Müzikleri ve görsel efektleri ile de oldukça beğenilen dizi dört sezon sürmüştür. Her bölümünde izleyicide merak uyandıran senaryosu ile dönemin en iyi vampir dizilerindendir. 

Başarılı senaryosu ile izleyicileri kendisine bağlayan dizi tek bir olay örgüsü etrafında dönmektedir. Corey Stoll- Ephraim Goodweather, David Bradley- Abraham Strekian, Kevin Duran – Vasily Fet, Jonathan Hyde- Eldritch Palmer, Richard Sammel-Thomas Eichorst, Ruta Getmintas- Dutch Velders, Max Charles-  Zach Goodweather, Natalie Brown- Kely Goodweather gibi oyuncuların karakterlere hayat verdiği dizi IMDB’ den de hatırı sayılır 7.4 lük bir puan almayı başarmıştır. Bir bölüm ortalama 45 dakika sürmektedir ve 46 bölüm çekilen dizi dört sezon gösterimde kalmıştır. Vampir senaryolarını seven tüm meraklılarına izlemelerinizi tavsiye ederiz. 

ÜLKE Amerika
SEZON 4
BÖLÜM 46
TAKİPÇİ 191
ORTALAMA SÜRE: 43:00
TOPLAM SÜRE: 32:12:00
Sezonlar ve Bölümler
Tartışma Alanı & Künye
The Strain hakkında düşüncelerinizi belirtin.
 
Bu dizi hakkında hiç yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.
Çevrimiçi
Yukarı Geri Dön