Stranger Things
2016 -
IMDb: 8.8
4.74
Will isimli 12 yaşındaki bir çocuğun ortadan kaybolması ile olaylar başlıyor. Yapılan tüm araştırmalara rağmen Will kayboluşu ile ilgili belirgin bir ipucuna rastlanamıyor. Arama ekipleri umutlarını kestiği an ortaya çıkan bir kız çocuğunun anlattıkları ile olaylar bambaşka bir boyut kazanıyor. Daha evvel Will gibi kaybolan fakat geri dönen bu kız, Will’ in bulunması için bir umut oluyor. İşin içinden devletin gizli deneyleri ve doğaüstü güçler çıkıyor. Bu şekilde de işler çok karmaşık bir hal alıyor. 

Bu benzersiz yapım daha ilk bölümden itibaren izleyiciyi büyüleyerek etkisi altına alıyor. Usta oyuncu kadrosunun yanı sıra çocuk oyuncuların da başarısı oldukça bariz. Bu çocuk oyuncular performansları ile usta oyunculara adeta taş çıkartıyorlar. Winona Ryder, David Harbour, Finn Wolfhard ,Millie Bobby Brown, Gaten Matarazzo, Caleb McLaughlin, Natalia Dyer, Charlie Heaton, Noah Schnapp sayabileceğimiz oyunculardan bazıları. Başarılı oyuncuların yanı sıra sıradışı işlenmiş hikayesi, müzikleri, döneme ait kullanılan materyaller gerçekten oldukça başarılı. Hikayedeki doğaüstü olayların sürekliliği de seyirciyi diziye bağlamayı başarıyor.

15 Temmuz 2016 tarihinde ilk bölümü yayınlanan Stranger dizisi kısa zamanda izleyicinin favorisi haline gelmiştir. IMDB’ den 9.0 lık puanı almayı başaran dizi efsane diziler arasında ismini yazdırmaya hazırlanıyor. Sadece hikayesi değil, oyuncuları ve müzikleri ile de oldukça beğeni toplamıştır. İzlerken Sizleri 80’ li yıllardaki maceralara taşıyan bu dizi bünyesinde gerilim, dram ve fantastik öğelerini de barındırıyor. Sırlarla dolu bir dünyaya ışınlanmak isitiyorsanız Stranger dizisini izlemelisiniz.
Duffer kardeşlerinden ellerinde hayat bulan bu dizi bilim kurgu alanının başarılı örneklerinden biri. En iyi Netflix dizisi olmaya aday bu dizi de hikaye seyirciye abartılmadan gayet sadece bir biçimde aktarılıyor. 

ÜLKE ABD
SEZON 4
BÖLÜM 34
TAKİPÇİ 161
ORTALAMA SÜRE: 43:00
TOPLAM SÜRE: 23:48:00
Sezonlar ve Bölümler
Tartışma Alanı & Künye
Stranger Things hakkında düşüncelerinizi belirtin.
 
Bu dizi hakkında hiç yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.
Çevrimiçi
Yukarı Geri Dön