Sherlock
2010 -
IMDb: 9.3
4.76
Gizem dolu bir dünyanın içine girmeye hazır mısınız? Sherlok karakterine bu seride Benedict Cumberbatch can vermekte. 1976 yılı doğumlu olan Benedict Cumberbatch’ ın anne ve babası da oyuncudur. Anne ve baba oyuncu olunca kendisi de küçük yaşlarda tiyatroya merak salar. Eğitimini de tiyatro üzerine yapan Benedict Cumberbatch Sherlok karakteri ile kısa sürede geniş bir hayran kitlesi edinmiştir. Dizide kıvrak zekası ile cinayetleri hızlı bir şekilde çözen Sherlok izlenmeye değer bir seridir. Her bölümde farklı bir hikayenin anlatıdığı diziyi izlerken zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.

Dünyanın en bilindik hayali dedektifi Sherlok Arthur Conan Doyle tarafınsan yaratıldı. 1887 yılında ilk olarak gazetelerde yayımlandı. Daha sonra televizyon ve sinema seyircisiyle buluşturulan Sherlok  Michael Caine, Christopher Lee, Jeremy Brett, Vasily Livanov gibi başarılı isimler tarafından canladırıldı. 2010 yılından itibaren BBC One kanalı için geliştirilip tekrar ekranlarda gösterilmeye başlandı. Televizyona aktarışması ile geniş bir izleyici kitlesini kendisine bağlayan dizisinde birbirinden ilginç ve sürükleyici maceraları izleyebilirsiniz. Dizi Londra’ da geçmektedir. Sherlock Holmes ev arkadaşı Doktor Watson’ ın yardımları cinayetleri çözmektedir. İngilizce orginal dili olan dizinin yapımcılığını  Michael Hurst, Rick Jacobson ve Jesse Warnüstlenmiştir. Her bölümü 90 dakikalık ve sinema tadındadır. Sezonları 10’ ar bölümden oluşur. 1887 yılının hikayelerinin Benedict Cumberbatch kaleminden nasıl modernleştirildiğine tanık olacaksınız. Cep telefonu, kredi kartı gibi günümüze has kullanılan gereçleri dizide göreceksiniz. 

Sherlok Homes günümüzde yaşayan bir karakter olarak revize edilerek 21. yüzyıla uyarlanmıştır. Günlük hayat koşuşturması içerisinde tesadüfen eski esker ve doktor olan John ile tanışırlar. Arkadaş olan ikili aynı evi paylaşmaya karar verir ve Sherlok’ un Baker Sokağındaki evinde birlikte yaşamaya başlarlar. Bu esnada şehirde cinayetler işlenmektedir. Polis katili bulabilmek için var gücü ile çalışır. İşin içinden çıkamayan polis departmanı Sherlok’ tan yardım ister. Polis teşkilatının teklifini geri çevirmez ve yardım etmeyi kabul eder. Sherlok bazı yeteneklere sahiptir. Kıvrak zekası, kişi ve olaylardaki ayrıntıları normalden çok daha kısa sürede çözümlesini sağlar. Ev arkadaşı John’ ın da yardımları ile Sherlok şehirde işlenen cinayetleri kısa sürede çözmeye başlar. 

ÜLKE İngiltere
SEZON 4
BÖLÜM 14
TAKİPÇİ 67
ORTALAMA SÜRE: 43:00
TOPLAM SÜRE: 09:48:00
Sezonlar ve Bölümler
Tartışma Alanı & Künye
Sherlock hakkında düşüncelerinizi belirtin.
 
Bu dizi hakkında hiç yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.
Çevrimiçi
Yukarı Geri Dön