Peaky Blinders
2013 -
IMDb: 8.8
4.75
1919’ lu yıllarda Peaky Blinders çetesi şehirde halkın hatta polislerin bile şapka çıkardıkları bir çetedir. At yarışı bahisleri, soygun gibi işlerle uğraşan acımasız gangasterdir. Üyelerinin bir çoğu Shelby ailesi mensubudur. Bu çete kirli işlerini yaptırabilmek için polislere rüşvet vermektedirler. Yanlış hesaplanan bir soygun neticesinde bulundukları şehire müfettiş atanır ve çetenin tüm düzeni alt üst olur. Dizide sadece çetenin yaptıklarını değil, savaş sonrası yaşanan o karmaşık atmosferi de izleyeceksiniz. Çalışan fakat emeğinin karşılığını alamayan işçiler, savaştan dönen askerler, kominizm kışkırtıcıları gibi birçok unsur da oldukça iyi işlenmiş. 

Gerçek hayattan uyarlanmış olan senaryosu ile dikkat çeken dizi bir çeteyi ele almaktadır. Bölümler ortalama 60 dakika sürmektedir. BBC Two televizyonu için çekilen dizi aralıksız 4 sezon boyunca gösterimde kalmıştır. Aile ve suç teması üzerine uyarlanmış senaryosunda Shelby ailesinin diğer ailelere nazaran ne kadar farklı olduğunu göreceksiniz. Dizi gösterimde olduğu dönemlerde çok ciddi rating rakamlarına ulaşmıştır. Dizi aynı zamanda güçlü bir oyuncu kadrosuna sahiptir. Cillian Murphy bu dizide kusursuz bir oyunculuk sergileyerek izleyiciyi adeta kendisine hayran bırakmaktadır. Dizinin bazı bölümlerinde Tom Hardy, Adrien Brody, Sam Neill gibi kaliteli oyuncuları da görebileceksiniz. Bölüm süreleri ortalama 60 dakikadır.

Zamanın yaşanmış olaylarını işleyerek ekrana yansıtan diziyi o dönemi anlayabilmeniz için de izlemenizi tavsiye ederiz. Diziye konu olan çetenin de gerçek hayatta var olmuş olması izlemeniz için ayrıca cazibe kazandıran bir unsurdur.

ÜLKE İngiltere
SEZON 6
BÖLÜM 36
TAKİPÇİ 171
ORTALAMA SÜRE: 43:00
TOPLAM SÜRE: 25:12:00
Sezonlar ve Bölümler
Tartışma Alanı & Künye
Peaky Blinders hakkında düşüncelerinizi belirtin.
 
Bu dizi hakkında hiç yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.
Çevrimiçi
Yukarı Geri Dön