Gotham
2014 -
IMDb: 8.1
4.65
Dizinin konusu; Bruce Wayne Anne ve babası ile sinemada izledikleri bir film hakkında ateşli değerlendirmeler yaparken karanlık bir atmosfere sahip sokaklardan geçmektedirler. Karşılarına aniden maskeli bir soyguncu çıkar. Soyguncu Bruce Wayne’ ın anne ve babasından tüm para ve ziynet eşyalarını ister. Bruce Wayne’ ın anne ve babası soyguncunun istediği her şeyi verir fakat vermesine rağmen maskeli soyguncu silahını ateşleyerek ikisini de öldürür. Bruce Wayne henüz bir çocuktur ve bu yüzden ona bir şey yapmaz. Olay yerine hemen cinayet masasından Dedektif James Gordon ve ortağı Harwey Bullock gelir. Dedektif Gordon merdivenlerde ağlayan Wayne’ ın yanına gelir. Ona kendi ailesinin hayat hikayesini anlatarak iletişim kurmaya çalışır. İkilinin hikayesi böylece başlamış olur. Wayne’ ın ailesinin katilini bulmak için görevlendirilen  Dedektif James Gordon  böylelikle Gotham Şehrinin gerçek karanlık ve korku dolu yüzünü de görecektir. 

Gotham dizisi hakkında bilinmesi gereken en önemli şey, Batman çizgi romanının dördüncü sayısında Batman’ ın şehri olarak geçen Gotham City olduğudur. Hatırlatmak gerekirse bu şehir Sodom ve Gomora minvalinde günahkar bir kenttir. Gotham dizisi ilk olarak eylül 2014 yılında Amerika’ nın Fox kanalında yayına başlamıştır. Gizem, dram ve suç unsurlarını barındırır. 

Amerika’ ın en bilinen çizgi roman şirketilerinden DC Comic yine en çok şöhretli Batman karakterini yaratmıştır. Gotham City Batman’ ın yaşadığı distopik bir şehirdir. Dizinin ana konusu, bu şehirde yaşanan korku ve çürümüşlüklerle dolu yaşamlardan kesitlerdir. Batman, Batman olmadan evvel ki Bruce Wayne kimliğinin Gotham City’ de ki gençlik yıllarını anlatır. Bu yıllara odaklanan konu Dedektif James Gordon2 ın ekseninde geçmektedir. Batman evrenindeki karakterlerin ortaya çıkışına sahip olacağınız dizide Batman hikayelerinin farklı ve özgün bir ortama oturtulduğunu göreceksiniz. 

Dizi IMDB’ den 8.0 lık hatırı sayılır bir puanı haketmeyi başarmış. Proje tasarımı  Bruno Heller’ a ait. Dizinin çok geniş bir oyuncu kadrosu bulunmakta. James Gordon (Ben McKenzie),), Harwey Bullock (Donal Logue), Alfred Pennyworth (Sean Pertwee),Bruce Wayne (David Mozaus, Osvald Cobblepot – Penguen (Robin Lord Taylor), Barbara Kean (Erin Richars), Selina Kyle – Kedi Kadın (Camren Bicondova), Edward Nygma – Bilmececi (Cory Michael Smith), Butch Gilzean (Drew Powell), Leslie Thompkins (Morena Baccarin), Fish Mooney (Jada Pinkett Smith), Carmine Falcone (John Doman),Sarah Essen (Zabryna Guevara),  Lucius Fox (Chris Chalk, Theo Galavan (James Frain), Renee Montova (Victoria Cartegena), Tabitha Galavan (Jessica Lucas), Crispus Allen (Andrew Stewart-Jonas)…

ÜLKE Amerika
SEZON 5
BÖLÜM 99
TAKİPÇİ 460
ORTALAMA SÜRE: 43:00
TOPLAM SÜRE: 69:18:00
Sezonlar ve Bölümler
Tartışma Alanı & Künye
Gotham hakkında düşüncelerinizi belirtin.
 
Bu dizi hakkında hiç yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.
Çevrimiçi
Yukarı Geri Dön