Doctor Who
2005 -
IMDb: 8.9
4.73
İlk olarak 1963-1989 yıllarında klasik serisi yayınlanmıştır. İkincisi ise 2005 yılında modernize edilerek tekrar yayınlanmaya başlanmıştır. Doctor who türkçe kaşılığı ‘doktor kim’ dir ve bu dizi bir ingiliz bilim kurgu dizisidir. Dizimizin kahramanı Doctor kendisini bir zaman yolcusu olarak tarif etmektedir. Uzayda ve zamanda yolculuk ederek tüm canlılara yardım ve barış götüren bir karakterdir. Kendisi bir zaman lordudur. Doctor bu yolculuklarını TARDİS isimli bir kulübe ile yapar. Dışarıdan bakıldığında tek kişilik zannedilen bu kulübe içine girildiğinde aslında müthiş bir donanıma sahip bir uzay gemisidir. İçine 6 kişinin sığabildiği, dinlenme alanları hatta güvertesi bile olan bir uzay gemisi. 

Doctor Who Gallifre gezegenindendir. Bu gezegende bulunan ve aynı zamanda tüm zaman lordlarına düşman olan Dalekler tek bir amacı vardır o da kendi ırkı dışında tüm ırkları yok etmek. Zamanında bu iki ırk arasında büyük bir savaş yaşanmış ve bu savaş neticesinde iki ırk ta yok olmuştur. Kurtulabilen sadece Doctor Who’ dur. 

Doctor ölümsüz bir zaman lordudur. Ölüm vakti geldiğinde Ona özgü bir yetenekle hücre yenilenmesi sağlanır ve bambaşka bir şekilde tekrar hayatına devam eder. Dış görünüşü ve karakteri tamamen değişir. Ölümsüzlüğü bu sayede sağlamaktadır. 

ÜLKE İngiltere
SEZON 13
BÖLÜM 161
TAKİPÇİ 762
ORTALAMA SÜRE: 43:00
TOPLAM SÜRE: 112:42:00
Sezonlar ve Bölümler
Tartışma Alanı & Künye
Doctor Who hakkında düşüncelerinizi belirtin.
 
Bu dizi hakkında hiç yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.
Çevrimiçi
Yukarı Geri Dön