Black Mirror
2011 -
IMDb: 8.7
4.75
Black Mirror  teknoloji ve yaşamın karanlık yüzünü gösteren bir mini dizi.Dizi zenci bir kadının hafıza kaybı ve baş ağrısı ile uyanması ile başlıyor. Bileklerinin sarılı ve etrafta birçok ilaç olduğunu görür. Televizyonda karşısına bir amblem çıkar. Başta pek farkında olmasa da her yerde bu amblem karşısına çıkacaktır. Merak ve endişe içinde evden çıkar ve insanların onu telefonları ile kameraya çektiğini görür. Yardım istemesine rağmen yaklaştığı insanlar ondan kaçar. O’ na yardım için sadece bir kişi durur. Bu kişinin yüzünde her yerde karşısına çıkan amblemden bir maskesi mevcuttur. 

Hikayemizin ilk bölümü böyle başlamakta. ‘gerçekleşebilir gerçeklik’ olarak ileri teknolojinin insan hayatını nasıl etkilediğini korku içinde izleyeceksiniz. 

İngiltere yapımı dizi ilk olarak 4 aralık 2011 tarihinde yayınlanmaya başladı. Dizide Daniel Kaluuya, Toby Kebbell, Hayley Atwell, Rory Kinnear, Lenora Crichlow, Jon Hamm, Jessica Brown Findlay, Daniel Rigby gibi isim karakterlere can veriyor. Karanlık ayna anlamına gelen dizi IMDB’ den 8.8 gibi yüksek bir puanı almayı başarmış. Dizi aynı zamanda hemen hemen her bölümünün farklı birinin kaleminden çıktığı distopik bir kurgu. Sansasyonel olan bu dizi yayın hayatına sessiz sedasız başlamasına rağmen zamanla kemikleşmiş bir seyirci kitlesi elde etti. Dİstopik kurgu sevenlerin baş tacı ettiği dizi zamanla daha geniş kitlelere ulaşmayı başarmıştır. Korku, kurgu gibi daha birçok öğeyi barındıran dizide hayatımızı kolaylaştıran teknolijinin aslında başımıza nasıl işler açtığı anlatılıyor.

ÜLKE İngiltere
SEZON 5
BÖLÜM 24
TAKİPÇİ 114
ORTALAMA SÜRE: 43:00
TOPLAM SÜRE: 16:48:00
Sezonlar ve Bölümler
Tartışma Alanı & Künye
Black Mirror hakkında düşüncelerinizi belirtin.
 
Bu dizi hakkında hiç yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.
Çevrimiçi
Yukarı Geri Dön