13 Reasons Why
2017 -
IMDb: 7.8
4.6
Dizide başrol olan Hannah Baker intihar eder. Hannah Baker’ yaşadığı sıkıntılardan haberdar olmayan ailesi büyük bir şok yaşar.  Kızlarının intihar etmesi için hiçbir sebep bulamayan aile okul yönetimini suçlar. Bu esnada okulun başarılı bir öğrencisi olan Clay Jensen’ ın kapısının önünde bir kutu bulunur. Kutudan  Hannah’ ın kaydettiği ve ölüm sebeplerini açıklayan kasetler çıkar. Hannah ölmeden evvel intihar sebeplerini tek tek bu kasetlerde açıklamıştır. Bu sebepler biri de Clay’ dır. 

Özellikle ebeveynlerin izlemesini tavsiye edebileceğimiz bir senaryo.Hannah’ ın yaşadı tecavüz ve zorbalıklar ve bunları bildikleri halde sessiz kalanlar. Bunlar hiç kolay şeyler değil. Hannah’ ın yaşadığı acı gerçekler bir tokat gibi insanın yüzüne çarpıyor Dizi aslında, bir şey yaparken ya da söylerken onların doğurabileceği sonuçları gözler önüne seriyor.

Ölmek için 13 sebep. Evet yanlış okumadınız. Dizinin adının çevirisi tam olarak bu. Bu dizi bir anda gençliği etkisi altına alıp yükselmiştir. Hayli ilginç konusu ile dikkat çekmektedir. Adından oldukça bahsettiren bu dizi bir Amerikan yapımıdır. Dizide Hannah Baker karakterine can veren Katherine Langfor’ un ilk deneyimidir. Tüm acemiliğine rağmen rolünün hakkını verdiğini söylememiz gerekir. Ayrıca Avustralya’ lı olmasına rağmen dizideki kusursuz Amerikan aksanı da es geçmemeliyiz. 

Dizi 2007 yılında Jay Asher imzası ile piyasaya sürülen kitaptan uyarlanmıştır. Bölümlerin ortalaması 49- 61 dakika arasındadır. 13 bölümüyle mini bir dizi olduğunu söylemekte fayda var.Yapımcı koltuğunda Selena Gomez’ de var. 

ÜLKE ABD
SEZON 4
BÖLÜM 49
TAKİPÇİ 225
ORTALAMA SÜRE: 43:00
TOPLAM SÜRE: 34:18:00
Sezonlar ve Bölümler
Tartışma Alanı & Künye
13 Reasons Why hakkında düşüncelerinizi belirtin.
 
2 Gönderi
illegalist 3 yıl önce Newbie
sadece 2 sezon izlenir
Anonim 4 yıl önce Star
test12312312312
Çevrimiçi
Yukarı Geri Dön