12 Monkeys
2014 -
IMDb: 8.0
4.52
2035 yılında 7 milyar insanın ölümüne sebebiyet veren bir virüsün 2015 yılından bu yana gelmesidir. Bu virüsün neden olduğu salgınlar sebebiyle çok az insan hayatta kalmayı başarabilmiştir. Hayatta kalabilen bu insanlar yer altına sığınmışlardır. Böylelikle virüsün etkilerinden korunup yaşamlarını devam ettirmeye çalışmaktadırlar. 2015 yılından bu yana virüs mutasyona uğramış ve oldukça tehlikeli hale gelmiştir. Bu az sayıda insan yaşam savaşı verirken yiyecek sıkıntısı çekmekte ve bu kıtlık sebebi ile bir kaos yaşanmaktadır. 2043 yılında bilim adamlarının geliştirdiği bir makine sayesinde virüsün çıktığı 2015 yılına gidip virüsü yok etme fırsatları doğacaktır. Ellerindeki tek bilgi ise virüsün kaynağının Lealand Fros isimli bir adamın olduğudur.

Bu zaman yolculuğu için eski bir mahkum olan James Cole seçilir. James Cole’ ın görevi Lealand Fros isimli adamı bulup virüsün yayılmasını engellemektir. 

2015 yılında SyfY kanalı için çekilmiş Amerikan yapımı bir dizidir. Bilim kurgu ve dram türünde çekilmiş en başarılı diziler arasında gösterilmektedir. Bruce Willis, Brad Pitt ve Madeleine Stowe’un oynadığı sinema filminin dizi olarak tv ekranlarına uyarlanması ile ortaya çıkmıştır. Başrolleri Aaron Stanford, Amanda Schull ve Noah Bean paylaşmakta. Dizinin IMDB puanı 7.6. 

ÜLKE ABD
SEZON 4
BÖLÜM 47
TAKİPÇİ 213
ORTALAMA SÜRE: 43:00
TOPLAM SÜRE: 32:54:00
Sezonlar ve Bölümler
Tartışma Alanı & Künye
12 Monkeys hakkında düşüncelerinizi belirtin.
 
Bu dizi hakkında hiç yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.
Çevrimiçi
Yukarı Geri Dön